Wiadomości

Szybko namierzona i rozliczona złodziejka portfela

Data publikacji 19.10.2015

Policjanci z posterunku w Skępem w niespełna dwie godziny od przyjęcia zgłoszenia ustalili i zatrzymali sprawczynię kradzieży portfela z pieniędzmi i dokumentami na szkodę jednej z klientek sklepu. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie.

W sobotę (17.10.2015r.) dyżurny lipnowskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki powiatu sierpeckiego, że w jednym ze sklepów w Skępem skradziono jej portfel z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie ponad 400 zł. Sprawą zajęli się skierowani tam policjanci z miejscowego posterunku. Na miejscu pokrzywdzona relacjonowała funkcjonariuszom, że po zrobieniu zakupów i wyjściu na parking do samochodu, zauważyła brak portfela. Szybko wróciła z powrotem, ale nie było po nim śladu.

Policjanci przeanalizowali szybko udostępniony im monitoring i po sprawdzeniu kilku szczegółów ustalili kto jest za to odpowiedzialny. Na tej podstawie, od razu złożyli wizytę 57-letniej mieszkance miasta. Wobec przedstawionych argumentów, kobieta przyznała się mundurowym do niechlubnego czynu i oddała im skradziony portfel z całą jego zawartością. Jeszcze tego samego dnia policjanci przedstawili podejrzanej zarzut kradzieży, za co nieuchronnie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zadowolona pokrzywdzona szybko odzyskała swoją własność.

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony