Wiadomości

Policjanci udowodnili im włamanie sprzed lat

Data publikacji 19.10.2015

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń-Podgórz zatrzymali grupę mężczyzn, którym udowodnili kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego w Małej Nieszawce. Jednemu z nich udowodnili również jeszcze kolejną kradzież i zatrzymali do tej sprawy pasera, który sprzedał skradzionego quada. Teraz włamywaczom może grozić kara do 10 lat więzienia, a paserowi do 5.

Pod koniec tygodnia kryminalni z Komisariatu Policji Toruń-Podgórz zatrzymali grupę mężczyzn, którym udowodnili kradzież z włamaniem do domu w Małej Nieszawce przy ul. Topolowej.

Do tego zdarzenia doszło w lutym 2011 roku. Wtedy sprawcy po uprzednim wybiciu szyby w oknie domu jednorodzinnego skradli telewizor, dwie kamery, żelazko i walizki. Wszystko łącznej wartości kilku tysięcy złotych.

Zatrzymani do tej sprawy to mężczyźni to 22-latek bez stałego miejsca zamieszkania oraz  21- i 18-letni mieszkańcy gminy Wielka Nieszawka. Wszyscy  usłyszeli zarzut, że wspólnie i w porozumieniu  dokonali  kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego.

Kryminalni udowodnili, że wcześniej 18-latek dokonał również kradzieży skutera i quada, które zabrał z posesji przy ul. Toruńskiej w Małej Nieszawce. Do tego zdarzenia doszło w czerwcu 2013 roku. Nastolatek skradzionego quada przekazał swojemu 19-letniemu znajomemu. Ten dokonał jego demontażu i pomimo, że wiedział, iż pochodzi z kradzieży, sprzedał go za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

18-latek odpowie teraz również za tą kradzież, a jego 19-letni kolega usłyszał zarzut paserstwa. Może mu za to grozić do 5 lat więzienia.

Policjanci przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

 

podinsp. Wioletta Dąbrowska

Oficer Prasowy KMP w Toruniu

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony