Wiadomości

Napadł na nastoletniego chłopca

Data publikacji 20.10.2015

19-latek zażądał od znajomego mu nastolatka telefon komórkowy, a gdy chłopak poprosił o jego zwrot sprawca wyjął nóż i dodatkowo zabrał mu bluzę, którą miał na sobie. Napastnik został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna usłyszał już zarzut i wczoraj decyzją sądu trafił tymczasowo do aresztu. Teraz grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

W miniony piątek (16.10.15) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu został powiadomiony o rozboju, do jakiego doszło w Toruniu przy Placu Rapackiego wieczorem poprzedniego dnia. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą ustalili, że do 14-latka podszedł starszy o pięć lat znajomy i zażądał od niego telefon komórkowy. Nastolatek dał mu, a gdy chciał odzyskać, wtedy sprawca wyjął nóż, zagroził chłopcu i dodatkowo kazał mu oddać bluzę. Po powrocie do domu nastolatek o wszystkim opowiedział rodzicom, którzy zawiadomili o tej napaści policję.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego 19-latka wczoraj. Jeszcze tego samego w asyście mundurowych trafił do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżyciel, po zapoznaniu się z całością sprawy, zdecydował, że złoży wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do niego i podejrzany na najbliższe trzy miesiące trafił do celi. Teraz grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony