Wiadomości

Naraził rodzinę na niebezpieczeństwo. Usłyszy zarzuty

Data publikacji 21.10.2015

Zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszy 31-latek, który uderzył kierowanym autem w przydrożne drzewo. Jak się okazało w matizie jechał razem z rodziną, a zdarzenie spowodował celowo.

Wczoraj (20.10.2015r.) krótko przed godzina 12.00 dyżurny nakielskiej policji został poinformowany, że w miejscowości Stary Jarużyn, w gminie Szubin, daewoo matiz uderzył w drzewo. Skierowany na miejsce patrol „drogówki” potwierdził zgłoszenie.

Na poboczu drogi mundurowi zauważyli daewoo. Przód auta uszkodzony był po uderzeniu w przydrożne drzewo. Przy pojeździe stała kobieta z 5-letnim dzieckiem. Jak się po chwili okazało byli to pasażerowie rozbitego auta. Ponieważ dziecko wymagało pomocy medycznej wraz z mamą trafiło do szpitala w Bydgoszczy.  

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 31-letniego kierowcę, gdyż ten, bezpośrednio po zdarzeniu uciekł z miejsca. Mężczyzna był trzeźwy i nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. 

Z materiału dowodowego zebranego przez pracujących na miejscu kryminalnych wynika, że mężczyzna po kłótni z żoną, celowo zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Policjanci natychmiast odebrali kierowcy prawo jazdy, a jego samego zatrzymali w areszcie. 

Dzisiaj (21.10.15r.) 31-latek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut narażenia swojej rodziny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmie się sąd.

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • zatrzymany
  • miejsce wypadku
Powrót na górę strony