Wiadomości

Dwaj wspólnicy kradzieży uciekli pokrzywdzonemu, ale wpadli w ręce policjantów

Data publikacji 21.10.2015

Lipnowscy kryminalni zatrzymali dwóch wspólników podejrzanych o kradzież motopompy z terenu prywatnej posesji. Pokrzywdzony próbował ująć uciekających sprawców, ale zniknęli mu w lesie. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie.

W poniedziałek wieczorem (19.10.15) dyżurny lipnowskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Lipno, że z terenu prywatnej posesji skradziono motopompę wraz z dwoma wężami. Pokrzywdzony oszacował wartość sprzętu na łączną kwotę 1700 zł. 

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zauważył na drodze prowadzącej do zabudowań land rovera, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Wrzucili oni, stojącą w pobliżu stawu, motopompę do bagażnika auta i odjechali. Zgłaszający pojechał za uciekinierami, ale po tym, jak wjechali do lasu, stracił ich z pola widzenia. 

Zajmujący się sprawą kryminalni, jeszcze tego samego wieczora, zatrzymali jednego z podejrzewanych mężczyzn, w miejscu zamieszkania jego znajomej. Zaskoczony takim obiegiem sprawy 26-latek, trafił za kraty policyjnego aresztu. Wczoraj (20.10.2015r.) jego los podzielił 23-letni wspólnik.
Funkcjonariusze odzyskali skradziony sprzęt, który mężczyźni ukryli w lesie, na terenie gminy Lipno. 

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia obu zatrzymanym zarzutów kradzieży. Podejrzani skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się zaproponowanej przez prokuratora karze.  

Za  przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • odzyskana motopompa
  • odzyskana motopompa
  • zatrzymany
Powrót na górę strony