Wiadomości

Podsumowanie akcji "Z nami będzie bezpieczniej"

Data publikacji 23.10.2015

Rozdano prawie 1000 odblaskowych opasek i tyleż pierwszoklasistów ze wszystkich szkól podstawowych w powiecie lipnowskim zostało przeszkolonych przez policjantów w zakresie bezpieczeństwa na drodze. A wszystko w ramach edukacyjnej akcji lipnowskich policjantów i redakcji gazety "Tygodnik Lipnowski" pod nazwą „Z nami będzie bezpieczniej”.

Miejski Zespół Szkół w Skępem był gospodarzem ostatniego, z cyklu spotkań z uczniami pierwszych klas szkół podstawowych w całym powiecie, realizowanych w ramach akcji pod hasłem „Z nami będzie bezpieczniej". Oprócz najmłodszych uczniów tej placówki i jej filii w Łąkiem, uczestniczyli w nim także pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Wólce i Czermnie.

W swoistym „bryfingu” podsumowującym akcję, udział wzięli m.in.: dyrektor MZS w Skępem Pani Ewa Jastrzębska, redaktor naczelna gazety „Tygodnik Lipnowski” Pani Ewelina Fuminkowska, reprezentująca  miejscowe władze miejskie Pani Magdalena Elwertowska i Komendant Powiatowy Policji w Lipnie insp. Dariusz Garbarczyk.

Policjanci przeprowadzili z dziećmi zajęcia, które miały na celu przypomnienie im oraz utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze i w jej okolicy. Rozmawiano o szczególnie niebezpiecznych dla nich sytuacjach, jak przechodzenie przez jezdnię, czy poruszenie się drogą, gdzie nie ma chodników.

Kolejnym bardzo ważnym tematem pogadanki było wyposażenie w elementy odblaskowe, które to, jak tłumaczyli funkcjonariusze pod warunkiem ich codziennego stosowania, w znacznym stopniu, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia przez samochód w czasie złej widoczności. Wszystkie dzieci otrzymały samozaciskowe opaski odblaskowe. 

Bardzo podobny przebieg miały wcześniejsze spotkania w ramach akcji „Z nami będzie bezpieczniej”, która miała swoją inaugurację ponad miesiąc temu w Szkole Podstawowej Nr 3 w  Lipnie. Najmłodsi uczniowie w całym powiecie zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, których zakup sfinansowała redakcja gazety „Tygodnik Lipnowski”. W tym czasie gazeta publikowała również ważne informacje profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa pieszych na drodze, a także  relacje oraz zdjęcia ze wspólnie prowadzonych z policjantami działań.

Funkcjonariusze apelują do rodziców i opiekunów dzieci!

 • Zadbajmy o to, aby dziecko za każdym razem wychodząc poza swoje miejsce zamieszkania było wyposażone w elementy odblaskowe, co w znacznym stopniu zwiększy jego bezpieczeństwo na drodze, a nawet może uratować życie!
 • Przećwiczmy razem z dzieckiem drogę do szkoły i to nie tę najkrótszą, ale tę dającą gwarancję większego bezpieczeństwa. Omówmy z nim miejsca stanowiące zagrożenie i powiedzmy na co mają zwrócić uwagę i o czym pamiętać, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo.
 • Najlepszym przykładem do naśladowania dla dziecka, nie wymagającym dodatkowej argumentacji, jest prawidłowe zachowanie rodziców, które powinno być nawykiem utrwalanym przy każdej nadarzającej się okazji.

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

 • dzieci dostają odblaski
 • dzieci dostają odblaski
 • dzieci dostają odblaski
 • dzieci dostają odblaski
 • dzieci dostają odblaski
 • dzieci dostają odblaski
 • dzieci dostają odblaski
 • dzieci dostają odblaski
Powrót na górę strony