Ślubowanie uczniów drugiego rocznika klasy policyjnej w bydgoskiej szkole
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Tomasz Trawiński oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł.insp. Sławomir Szymański wzięli udział w ślubowaniu drugiego rocznika uczniów klasy policyjnej. Uroczystość ta odbyła się w Zespole Szkół nr 24 w Bydgoszczy. Mł.insp. Sławomir Szymański przywitał uczniów i życzył im wiele sukcesów w nauce przybliżając im wartości związane ze służbą w Policji.
W Zespole Szkół nr 24 przy ulicy Puszczykowej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie 31 uczniów drugiego rocznika klasy policyjnej. Opiekunem tej klasy został mł.asp. Sławomir Szeląg z wydziału prewencji bydgoskiej komendy.
Szkoła na tą uroczystość zaprosiła Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Tomasza Trawińskiego oraz Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł.insp. Sławomira Szymańskiego.
Głównym punktem programu było wygłoszenie uroczystej roty ślubowania przez podopiecznych klasy policyjnej. Tej części uroczystości przewodniczył z ramienia Komendy Miejskiej Policji, Naczelnik wydziału bydgoskiej prewencji - nadkom. Tomasz Meyze. Po ślubowaniu reprezentanci klasy złożyli na ręce Pani Dyrektor tekst zaprzysiężenia wraz z podpisami wszystkich uczniów.
Uczniowie przygotowali dla zgromadzonych gości kilka atrakcji, między innymi pokaz musztry wojskowej, technik samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie zaśpiewali humorystycznie skomponowaną piosenkę nawiązującą do pracy w policji.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przygotowanie profesjonalnie wykształconych kandydatów do pracy w policji oraz w innych służbach odpowiedzialnych za porządek publiczny.
Przypomnijmy, że w połowie marca ubiegłego roku (18.03.14) w Zespole Szkół nr 24 im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy przy ulicy Puszczykowej uroczyście podpisano porozumienie pomiędzy placówką oświatową a bydgoską policją. Dokument dał podstawę do utworzenia klasy mundurowej o profilu policyjnym dla uczniów XII Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach teoretycznych i praktycznych prowadzonych m.in. przez policjantów. Młodzi ludzie zapoznają się nie tylko z aktami prawnymi regulującymi naszą pracę, ale także przyjrzą się z bliska, od tzw. "kuchni" naszym codziennym obowiązkom służbowym.
Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak