Wiadomości

Okradał w Lipnie. Złapali go policjanci

Data publikacji 02.11.2015

W sobotę (31.10.2015r.) funkcjonariusze służby patrolowej zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lipna, poszukiwanego w związku z dokonaną tego dnia kradzieżą. Mężczyzna przy zatrzymaniu był agresywny i naruszył nietykalność funkcjonariusz. Teraz odpowie za trzy przestępstwa.

W sobotę policjanci służby patrolowej zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lipna, poszukiwanego w związku z dokonaną tego dnia kradzieżą. Mężczyzna przy zatrzymaniu był agresywny i naruszył nietykalność funkcjonariusz. Teraz odpowie za trzy przestępstwa.

W sobotę po godzinie 15.00 kierowca auta dostawczego rozładowywał towar przywieziony do jednego ze sklepów na PL. Dekerta w Lipnie. Przez nieznanego mu chłopca, został poinformowany, że w czasie kiedy przebywał w sklepie, jakiś mężczyzna wszedł do jego auta i prawdopodobnie coś ukradł.

Jak się okazało zginęły pieniądze w kwocie 2700 zł i telefon komórkowy. Wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili potencjalnego sprawcę. Dyżurny policji podał komunikat o tym, że 19-letni mieszkaniec Lipna, znany już policji i poszukiwany do wcześniejszej sprawy, mógł właśnie dokonać kradzieży.

Pełniący służbę patrolową policjanci niedługo po tym zobaczyli podejrzewanego mężczyznę wsiadającego do taksówki. 19-latek został zatrzymany.

Oprócz zarzutu kradzieży pieniędzy i telefonu komórkowego, oraz naruszenia nietykalności funkcjonariuszy, śledczy postawili mężczyźnie także zarzut kradzieży do wcześniejszej sprawy. Pod koniec września tego roku, wraz z innym mieszkańcem Lipna, okradł on kobietę i mężczyznę, którzy razem z nim wybrali się na wycieczkę do Gdańska.

Mężczyzna usłyszał już trzy zarzuty za które grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony