Wiadomości

Wspólnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu nakielskiego

Data publikacji 05.11.2015

Kamizelki odblaskowe od starostwa otrzymało kierownictwo nakielskiej policji. Zakup kamizelek sfinansowany został z funduszy Starostwa Powiatowego. Te, jakże ważne dla bezpieczeństwa odblaskowe prezenty trafią niebawem do rąk najmniej chronionych użytkowników dróg.

W okresie jesienno-zimowym, szczególnie nad ranem oraz wieczorami, widoczność na drogach jest słaba. Dodatkowo często drogi spowite są mgłą. Takie warunki atmosferyczne niestety są bardzo trudne dla wszystkich użytkowników dróg. Przepisy, które weszły w życie w sierpniu 2014 roku, nałożyły na pieszych poruszających się po zmroku, poza obszarem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Jednak prócz pieszych z dróg korzystają także rowerzyści i motorowerzyści, którzy bardzo często są mało widoczni dla kierowców.

Bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i użytkowników dwóch kółek jest ważne nie tylko dla policjantów, ale również dla władz samorządowych, czego efektem jest zakup 300 sztuk kamizelek odblaskowych ze środków Starostwa Powiatowego.  

Wczoraj (04.11.2015r.) Starosta Nakielski P. Tomasz Miłowski przekazał kamizelki na ręce kierownictwa nakielskiej komendy: nadkom. Dariusza Stońskiego oraz nadkom. Małgorzaty Brola.

Nakielscy policjanci w najbliższym czasie organizować będą akcje profilaktyczne, podczas których promować będą bezpieczeństwo na drogach i przekazywać będą otrzymane kamizelki pieszym, rowerzystom i motorowerzystom. W kamizelki wyposażone zostaną również dzieci ze szkół na terenie powiatu nakielskiego.

 

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

  • przekazanie kamizelek odblaskowych
  • przekazanie kamizelek odblaskowych
Powrót na górę strony