Wiadomości

Aresztowani za uwięzienie i dręczenie mężczyzny

Data publikacji 10.11.2015

Przez kilkanaście godzin, kilka osób przetrzymywało mężczyznę na zapleczu jednego z lokali w Inowrocławiu. Zebrane przez policjantów i prokuratora dowody wskazują na to, że był on tam zastraszany i bity. Oprawcy dręczyli go w okrutny sposób. Teraz za to odpowiedzą.

Wczoraj (09.11.2015r.) policjanci z Inowrocławia doprowadzili do sądu dwie osoby, 29-letnią kobietę i 30-letniego mężczyznę. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zdecydował, że kobieta została tymczasowo aresztowana na miesiąc, a mężczyzna na 3 miesiące. Już dziś wiadomo, że współsprawców przestępstwa było troje.

Nad dokładnym wyjaśnieniem sprawy kryminalni pracują od ubiegłego tygodnia. W środę (04.11) do jednego z lokali w Inowrocławiu wszedł mężczyzna. Został tam uwięziony przez znane sobie osoby. Oprawcy zastraszyli 19-latka, a także pobili. Dręczyli ofiarę również w inny sposób np. podając substancję najprawdopodobniej o działaniu odurzającym.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci, zbierając dowody ustalili jego przebieg. Zatrzymali do wyjaśnienia 29-letnią kobietę i 30-letniego mężczyznę.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące pozbawienia człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Teraz policjanci ustalają motywy działania sprawców. Śledztwo w tej sprawie prowadzi inowrocławska policja pod nadzorem prokuratury.

Autor: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony