Wiadomości

Pijany usiłował wręczyć łapówkę policjantom

Data publikacji 12.11.2015

Po raz kolejny godna naśladowania postawa obywatela, pomogła w zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości u 55-letniego kierującego hondą, wykazało ponad 2 promile. Dodatkowo mężczyzna usiłował wręczyć korzyść majątkową policjantom, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz mieszkaniec gminy Chełmża, odpowie za dwa przestępstwa.

Wczoraj (11.11.2015) około godziny 17.00 dyżurny golubsko-dobrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że kierujący hondą civic najprawdopodobniej jest pijany. Skierowani na terenie gminy Kowalewa Pomorskiego policjanci, od razu zauważyli opisywany samochód pod sklepem. Okazało się, że kierowca 55-letni ma ponad 2 promile i podejrzenie zgłaszającego było trafne. 

Mieszkaniec gminy Chełmża, chcąc uniknąć dalszych konsekwencji, wyjął z portfela 200 złotych mówiąc, „żeby policjanci go puścili i zapomnieli o całej sprawie, a on im to wynagrodzi”. Reakcja policjantów na taką sytuacje mogła być tylko jedna. 

Kierowca dowiedział się, że popełnił dwa przestępstwa i o dalszym jego losie zadecyduje prokurator. Za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej policjantowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 55-latek odpowie za jazdę samochodem po pijanemu.

 

 

Autor: mł.asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony