Wiadomości

Awanturnicy zatrzymani tuż po pobiciu 27-latka

Data publikacji 16.11.2015

Patrol dzielnicowych z Lipna pełnił służbę na terenie miasta, gdy podbiegła do niego kobieta, informując o pobiciu syna. Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali pijanych awanturników. Obaj podejrzani w wieku 17 i 26 lat mają już przedstawione zarzuty.

Do patrolu dzielnicowych pełniących służbę na terenie miasta podbiegła kobieta, informując o tym, że przed chwilą dwóch młodych mężczyzn pobiło jej dorosłego syna, przed blokiem na Oś. Wł. Reymonta. Mieli oni uderzać pięściami zaatakowanego 27-latka i kopać, gdy się przewrócił. Zgłaszająca twierdziła, że widziała zajście z okna mieszkania po tym, jak usłyszała wołanie syna o pomoc. Kobieta podała funkcjonariuszom  rysopis napastników i wskazała kierunek, w którym się oddalili.

Policjanci od razu przystąpili do działania i jednocześnie powiadomili o zdarzeniu dyżurnego jednostki, który skierował do pomocy kolejny patrol. Kilka minut później, dzielnicowi spostrzegli mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi na pobliskiej ul. J. Piłsudskiego.

Podejrzewani mieszkańcy Lipna, w wieku 17 i 26-lat, zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania obaj byli pijani, mieli w organizmie odpowiednio ponad 1,7 oraz 1,3 promila alkoholu.

Pokrzywdzony został przewieziony karetką pogotowia do szpitala, ale na szczęście okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała. Zajmujący się sprawą śledczy zebrali materiał  dowodowy, na podstawie którego przedstawili zatrzymanemu duetowi awanturników zarzuty pobicia. Obaj podejrzani przyznali się do winy i skorzystali z prawa do poddania się zaproponowanej przez prokuratora karze. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony