Wiadomości

Nie daj się zrobić w słupa!

Data publikacji 18.11.2015

Nie daj się zrobić w słupa! - pod takim hasłem inowrocławska policja wspólnie z Urzędem Kontroli Skarbowej wygłosiła prelekcję podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Organizatorem imprezy pn. „Bądź przedsiębiorczy! Załóż własną firmę!” był Powiatowy Urząd Pracy z Inowrocławia.

Wczoraj (17.11.2015r.) w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu mł.asp. Izabela Lewicka Woszczak oraz starszy komisarz skarbowy Sławomir Grajkowski przekazali uczestnikom spotkania wiele cennych informacji na temat Kampanii Ministerstwa Finansów „Nie daj się zrobić w słupa”. 

Imprezę, w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, zorganizował Powiatowy Urząd Pracy z Inowrocławia. Na sali zgromadziła się młodzież oraz osoby, które zainteresowane były otwarciem działalności gospodarczej.

Działania edukacyjno-informacyjne w ramach tej kampanii mają na celu zwrócenie uwagi dorosłym i młodzieży, przedsiębiorcom i osobom poszukującym  zatrudnienia, na zagrożenia związane z aktywnością uczestników zorganizowanych grup przestępczych. Dlatego ważny aspekt stanowi edukacja społeczeństwa w zakresie bezpiecznego prowadzenia działalności gospodarczej i konsekwencji związanych z wystawieniem fikcyjnych faktur.

Ponadto interesujące informacje, w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, przekazali przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu, Fundacja Ekspert Kujawy, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Czarnoziem na Soli", Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości z Inowrocławia.

Z kolei przy „stoiskach eksperckich” można było porozmawiać i zdobyć dodatkową wiedzę. Przy stoisku policyjnym i Urzędu Kontroli Skarbowej takich informacji udzielała sierż. sztab. Anna Grecman oraz komisarz Maciej Pawlak. Zainteresowani mogli skorzystać z materiałów profilaktycznych m.in. dotyczących kampanii „Nie daj się zrobić w słupa”.

Wspólne działania inowrocławskiej policji i Urzędu Kontroli Skarbowej będą kontynuowane. Kolejne spotkania zaplanowane zostały na grudzień tego roku.

 

Autor: mł. asp. Izabela Lewicka-Woszczak
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

  • spotkanie w urzędzie
  • spotkanie w urzędzie
  • spotkanie w urzędzie
Powrót na górę strony