Wiadomości

Złodziejska para w rękach inowrocławskich policjantów

Data publikacji 20.11.2015

Kryminalni zatrzymali parę podejrzaną o włamania. 31-latek usłyszał pięć zarzutów, a jego 41-letnia partnerka odpowie za jedno przestępstwo. Mężczyzna trafił do aresztu na okres trzech miesięcy. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

W ostatnim czasie (12-17.11.15) na terenie Inowrocławia doszło do kilku włamań do różnych obiektów. Policjanci w każdej ze spraw zabezpieczyli i zebrali szereg dowodów oraz informacji. Wnikliwa praca policjantów pozwoliła na wytypowanie podejrzewanych.

We wtorek (17.11.15) w ręce funkcjonariuszy wpadła najpierw 41-letnia kobieta. Tego samego dnia został również zatrzymany jej 31-letni partner. Zebrane dowody potwierdziły, że mężczyzna i kobieta są uwikłani w przestępczy proceder polegający na włamaniach. Jak się okazało, mężczyzna ograbił gabinet stomatologiczny, sklep rybny, piekarnie, punkt gastronomiczny i totalizator sportowy. W związku z czym, usłyszał pięć zarzutów kradzieży z włamaniem. Natomiast jego starsza partnerka odpowie za jedno przestępstwo.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostali przesłuchani. Oskarżyciel postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt wobec 31-latka. Wczoraj (19.11.15) sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. sztab. Izabella Drobniecka Oficer Prasowy KPP Inowrocław
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony