Wiadomości

Dobre kino z dawką wiedzy

Data publikacji 24.11.2015

Spotkania z młodzieżą w grudziądzkim kinie Helios to już, w pewnym sensie, tradycja. Psycholog, pedagog i policjanci rozmawiali z młodymi ludźmi na temat niszczącego zjawiska prostytucji. Wielu emocji dostarczył film omawiający to zjawisko.

Komenda Miejska Policji w Grudziądzu we współpracy z grudziądzkim kinem Helios realizuje projekt wspierający szkolne programy profilaktyki pod nazwą „DOBRE KINO Z DAWKĄ WIEDZY”.   W ubiegłym tygodniu tematem przewodnim dyskusji z młodzieżą zgromadzoną w kinie był problem prostytucji. Przyczynkiem do dyskusji był film pt. „Świnki”. 

"Świnki" to historia szesnastoletniego Tomka, mieszkającego w małym miasteczku na polsko-niemieckim pograniczu, wychowującego się w ubogiej rodzinie. Tomek jednak walczy o swoją dobrą przyszłość. Sytuacja zmienia się, gdy na jego drodze pojawia się Marta, dziewczyna, którą Tomek jest zafascynowany. Ona jednak ma wysokie materialne wymagania, a on jest gotowy zrobić wszystko, by spełnić jej zachcianki. By zdobyć pieniądze, wikła się w świat mrocznych, nielegalnych interesów, gdzie najlepiej sprzedaje się niewinność.

Wspólnie z policjantami spotkanie poprowadzili psycholog P. Beata Bratko-Gruszka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz P. Jolanta Grzebieniewska nauczyciel wychowania do życia w rodzinie i jednocześnie pedagog grudziądzkiego gimnazjum.

Prostytucja to proceder uprawiany nie tylko przez nieletnie dziewczęta, ale również chłopców, a obowiązkiem dorosłych jest zapobieganie temu niszczącemu psychikę dziecka zjawisku. Liczymy, że efektem dyskusji będzie większa świadomość i dbałość uczestników w zakresie ochrony swojej sfery seksualnej.

Autor: nadkom. Hanna Hydzik
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • młodzież w kinie
  • młodzież w kinie
Powrót na górę strony