Wiadomości

„Bezpieczne dziecko” w Osieku

Data publikacji 24.11.2015

Brodnicki policjant spotkał się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej w Osieku. Podczas spotkania funkcjonariusz omawiał podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania dzieci na drodze. Funkcjonariusz przeczytał uczniom fragment książki dotyczącej praw dziecka. Oprócz policjanta zaproszonymi gośćmi byli również inni funkcjonariusze służb ratunkowych. Maluchy otrzymały opaski odblaskowe ufundowane przez Caritas Diecezji Toruńskiej.

Brodnicki policjant asp. sztab. Roman Kamiński, odwiedził uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej w Osieku. Dzieciaki w tym czasie spędzały aktywną noc w swojej szkole i korzystając z okazji, zorganizowały wspólnie z wychowawcami wieczór o bezpieczeństwie. 

Policjant podczas tego wieczornego spotkania z najmłodszymi użytkownikami  dróg, rozmawiał na temat bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły i   bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na podwórku. Pan w mundurze, uświadomił również  milusińskim, jak ważnym jest, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu, po zmroku w terenie niezabudowanym. 

Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na zadawane przez policjanta  pytania. Dzieci wykazały się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego. Wiedzą już, jak poruszać się po drodze oraz jak się zachowywać w jej pobliżu i  jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują podczas przechodzenia przez jezdnię. 

Na koniec funkcjonariusz odczytał dzieciom fragment książki i podarował maluchom elementy odblaskowe ufundowane przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Oprócz policjanta, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele innych służb mundurowych . Były podziękowania i życzenia spokojnej nocy w szkole.

Autor: asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
  • Spotkanie z dziećmi
Powrót na górę strony