Wiadomości

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa wytypowali i zatrzymali rozbójnika

Data publikacji 25.11.2015

Bydgoszczanin odpowie za rozbój sprzed prawie miesiąca. Nad sprawą pracowali kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. Policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna napadł na 80-letnią kobietę i zabrał jej torebkę. Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Wszystko miało swój początek pod koniec października (26.10.2015), wówczas policjanci z bydgoskiego Szwederowa zostali powiadomieni o rozboju na 80-letniej bydgoszczance. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że została napadnięta w windzie bloku mieszkalnego przy ulicy Tucholskiej. Młody mężczyzna uderzył ją w ramię, po czym zabrał jej torebkę wraz z zwartością. Straty oszacowano na 150 złotych… Kobieta doznała złamania kości ramieniowej.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu. Sprawdzając krok po kroku każdą informację, funkcjonariusze wpadli na trop podejrzewanego. W minionym tygodniu 22-latek wpadł w ręce policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiego Szwederowa przedstawili mu zarzut rozboju, za co grozi do 12 lat więzienia. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony