Wiadomości

Przeciwko kłusownikom i złodziejom

Data publikacji 27.11.2015

Wczoraj na jeziorze Gopło odbyły się wspólne działania policjantów, strażników leśnych i rybackich oraz funkcjonariuszy Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Działania miały charakter prewencyjny, represyjny wobec tych, którzy łamią określone przepisy, ale i szkoleniowy.

Służba odbyła się w godz. 6.30-14.00 i rozpoczęła odprawą w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy. Poprowadził ją nadkom. Waldemar Madziński z Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy, który przydzielił poszczególne zadania. Celem działań było przeciwdziałanie kłusownictwu, kradzieżom drewna oraz przestępstwom i wykroczeniom na wodach i terenach przywodnych.

W działaniach wzięli udział policjanci z Komisariatu Policji w Kruszwicy wraz z Zastępcą Komendanta podinsp. Jarosławem Lisieckim, policjanci z Zespołu do spraw Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej z Komendantem Panem Lechem Tarnowskim, funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Miradz i pracownicy Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, którymi kieruje Dyrektor Pan Andrzej Sieradzki. Łącznie 12 osób, wyposażonych w 2 łodzie i samochody patrolowało teren jeziora i teren przybrzeżny.

Ujawnionych zostało 12 sieci nastawionych przez kłusowników, które zostały wyciągnięte z wody i zabezpieczone. Rok rocznie kłusownicy okradając jezioro niszczą zasoby ryb. Nie szanują nawet okresów ochronnych, co jest z ogromną szkodą dla środowiska. Podobne skutki dotyczą lasów i nielegalnego wyrębu drzewa. Choć do podobnych działań powołane są odpowiednie służby, to wszyscy musimy mieć świadomość, że trzeba dbać o przyrodę i  środowisko.

Autor: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • działania na wodzie #1
  • działania na wodzie #2
  • działania na wodzie #3
  • działania na wodzie #4
Powrót na górę strony