Wiadomości

Sprawca napadu na agencję bankową w rękach policji

Data publikacji 02.12.2015

Policjanci zatrzymali 18-letniego, mieszkańca powiatu malborskiego, podejrzewanego o napad na agencję bankową. Mężczyzna grożąc przedmiotem, który wyglądem przypominał broń sterroryzował pracownika placówki i zabrał pieniądze, a następnie uciekł.

Do rozboju doszło w 30 listopada 2015 r. przed godziną 12.00. Wtedy to zamaskowany sprawca wszedł do agencji bankowej. Przy użyciu przedmiotu, który swym wyglądem przypominał broń sterroryzował pracownika placówki, zabrał znajdującą się w kasie gotówkę i uciekł. 

W tym czasie na terenie Płużnicy znajdowały patrole policji, które natychmiast zajęły się ustalaniem szczegółów zajścia i zabezpieczeniem śladów przestępstwa. 

Wczoraj (01.11.2015r.) wąbrzescy kryminalni wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy pojechali do miejsca zamieszkania podejrzewanego, którego wcześniej wytypowali. Tam zabezpieczyli samochód, którym najprawdopodobniej poruszał się sprawca napadu. Podejrzany mężczyzna wiedząc, że kryminalni już go „namierzyli”, sam zgłosił się do malborskich policjantów. 

Mężczyzna przyznał, że przedmiot przypominający broń, którym posłużył się w czasie rozboju  wyrzucił do rzeki, a odzież spalił. 

Policjanci odzyskali także gotówkę, która zakopana była na działce. 

Dziś (02.12) jeszcze mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Oskarżyciel zdecyduje o ewentualnym wniosku o aresztowanie zatrzymanego.

 

Autor: st. sierż. Michał Głębocki
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Zatrzymany mężczyzna #2
  • Zatrzymany mężczyzna #3
  • Zatrzymany mężczyzna

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.22 MB)

Powrót na górę strony