Wiadomości

Policjanci udaremnili przemyt nielegalnych papierosów

Data publikacji 04.12.2015

Golubsko-dobrzyńscy policjanci udaremnili przemyt papierosów. W rękach mundurowych znalazł się 31-letni przemytnik wraz z 1310 paczkami papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zatrzymanemu w tej sprawie mieszkańcowi Gniezna grozi teraz wysoka kara grzywny.

Wczoraj (03.12) o godzinie 13.35 golubsko-dobrzyńscy policjanci patrolując ulice miasta, zwrócili uwagę na zaparkowany pojazd, w którym znajdowały się trzy osoby. W trakcie kontroli okazało się, że w samochodzie znajduje się trefny bagaż w postaci papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. W trakcie legitymowania, do posiadania nielegalnego bagażu przyznał się 31-letni pasażer. Policjanci sprawę tą wyjaśniali do późnych godzin wieczornych ustalając między innymi, że wprowadzenie 1310 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy na rynek mogło uszczuplić Skarb Państwa o ponad 28 tys. złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku i akcyzy.
Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś (04.12) usłyszał zarzut posiadania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy z zamiarem dalszej sprzedaży, za co grozi mu teraz kara wysokiej grzywny. 

Autor: st. asp. Małgorzata Lipińska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • papierosy bez akcyzy
  • papierosy bez akcyzy
Powrót na górę strony