Nękał i zastraszał. Został aresztowany - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nękał i zastraszał. Został aresztowany

Data publikacji 06.12.2015

Współdziałanie policjantów z Inowrocławia i Barcina przyczyniło się do zatrzymania 31-letniego „stalkera”. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 2 miesiące do aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj (05.12.2015) kryminalni doprowadzili do prokuratury 31-letniego mieszkańca gminy Barcin. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: stalkingu, uszkodzenia mienia i gróźb karalnych. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się ze sprawą, aresztował podejrzanego na okres 2 miesięcy.

Wszystko miało swój początek kilka tygodni temu, kiedy to mieszkanka powiatu inowrocławskiego zaczęła być notorycznie nękana telefonami i sms-ami, przez znanego jej mężczyznę. Był on tak wrogo nastawiony do kobiety, że próbował ją nawet zastraszać przyjeżdżając do jej miejsca pracy. Informował wówczas innych pracowników, że zrobi jej krzywdę. Kobieta nie miała pojęcia jaki był motyw jego postępowania. Bojąc się zachowania mężczyzny powiadomiła o tym inowrocławską policję.

W piątek (04.12.2015) na terenie Kruszwicy, kobieta będąc z mężem, spotkała swojego „prześladowcę”. Podczas rozmowy z nim próbowała dowiedzieć się, dlaczego ją nęka. Ten niczego nie tłumacząc, niespodziewanie wyjął z samochodu kuchenny tasak i ruszył w kierunku małżeństwa grożąc, że ich pozabija. Schronili się oni w swoim samochodzie. Wtedy napastnik wybił tasakiem szybę, a następnie uciekł. Działania policjantów z Inowrocławia i Barcina doprowadziły do zatrzymania 31-letniego mieszkańca barcińskiej gminy. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

  • policjanci z zatrzymanym