Wiadomości

Zaatakował nożem policjantów, teraz za to odpowie

Data publikacji 07.12.2015

Zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza z nożem w ręku usłyszał 36-latek zatrzymany przez policjantów z bydgoskiego oddziału prewencji. Jego starszy kolega usłyszał zarzut gróźb karalnych. Tak się zakończyła interwencja mundurowych w jednym z bydgoskich hosteli. Zgłoszenie dotyczyło awantury, jaką wywoływali agresywni lokatorzy.

Wczoraj (06.12.2015) po południu dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury w jednym z bydgoskich hosteli. Z relacji zgłaszającego wynikało, że dwaj mężczyźni najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu są agresywni w stosunku do innych lokatorów. Dyżurny pod wskazany adres wysłał patrol z bydgoskiego oddziału prewencji.

Policjanci na miejscu zastali zgłaszającego, który wskazał im awanturujące się osoby. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn. 48 i 36-latek byli nadpobudliwi i agresywni podczas interwencji. W związku z ich zachowaniem, mieli rozliczyć się i opuścić pokoje hostelu. Starszy od razu zabrał swoje rzeczy i zdał klucze. Natomiast młodszy zaczął się sprzeciwiać, zachowując się agresywnie w stosunku do policjantów. Po rozmowie poszedł w ich towarzystwie do swojego pokoju po rzeczy.

Tam, gdy miał się już pakować, nagle wyciągnął z kieszeni nóż sprężynowy i ruszył na funkcjonariuszy. Policjanci odparli atak i szybko obezwładnili 36-latka. Jego starszy kolega słysząc krzyki cofnął się i zaczął wygrażać obsłudze hostelu pozbawieniem życia. Do pomocy przyjechał drugi patrol z bydgoskiego Śródmieścia. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Śródmieścia, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty. 48-latek będzie odpowiadać za groźby karalne, natomiast 36-latek odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza z nożem w ręku, za co może mu grozić do 10 lat więzienia. Policjanci wobec młodszego z podejrzanych będą wnioskować o tymczasowy areszt.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony