Wiadomości

Nie udało mu się przekupić policjantów to ich znieważył

Data publikacji 14.12.2015

Najpierw próbował przekupić interweniujących policjantów, a kiedy to mu się nie udało zaczął ich znieważać. 34-latek już usłyszał zarzuty, a sprawą zajmie się sąd.

W piątek (11.12.15r.) dyżurny szubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o awanturze, którą wszczął z domownikami pewien mieszkaniec Szubina. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że awanturnik nie tylko prowokuje kłótnie z domownikami, ale też niszczy różne przedmioty w mieszkaniu. 
Pokrzywdzone oświadczyły, iż chcą ścigać awanturnika, za fakt znęcania się nad nimi, dlatego został on zatrzymany. Kiedy był przewożony do szubińskiego komisariatu próbował przekupić mundurowych wręczając im przysłowiową „stówkę”, aby zapomnieli o sprawie i go wypuścili. 
Próba wręczenia łapówki w zamian za odstąpienie przez mundurowych od czynności jest przestępstwem, o czym 34-latek został poinformowany. Fakt, że nie poszło po jego myśli i nie udało mu się przekupić mundurowych najwyraźniej go zdenerwował, gdyż zaczął wyzywać i znieważać policjantów, popełniając tym samym kolejne przestępstwo. 
Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (13.12.15r.) przedstawione zostały mu aż trzy zarzuty. Odpowie za znęcanie się nad rodziną, próbę przekupienia mundurowych oraz ich znieważenie. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd. 

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony