Wiadomości

Debata pod hasłem "Dopalacze kradną życie"

Data publikacji 16.12.2015

Pod hasłem „Dopalacze kradną życie” odbyła się debata z młodzieżą, zorganizowana w Zespole Szkół nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele kuratorium i policjanci aleksandrowskiej komendy. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie, do których w szczególności było adresowane to spotkanie.

Punktualnie o godzinie 10:00 szkolną aulę wypełnili po brzegi uczniowie, którzy swoje pytania mogli kierować do zaproszonych przedstawicieli różnych środowisk.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: przedstawiciele kuratorium Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, policjanci prewencji aleksandrowskiej komendy oraz uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami.

W czasie trwania debaty można było wysłuchać ekspertów opowiadających o używkach oraz konsekwencjach ich używania.

Pierwszym prelegentem była P. Jolanta Aleksiuk ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która omówiła przyczyny i skutki zdrowotno-społeczne zażywania dopalaczy.

Następnie sierż szt. Marta Błachowicz przedstawiła uczestnikom specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz mulimedialny dotyczący m.in. zjawiska zażywania środków uzależniających oraz konsekwencje prawne wynikające z ich zażywania.

Następnie przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej omówił szczegółowo definicję uzależnienia i jego skutki.

Na zakończenie spotkania głos zabrała młodzież. Uczniowie mieli wiele pytań, zwłaszcza do przedstawicieli policji. Dzięki tej debacie młodzież pogłębiła wiedzę na temat niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą dopalacze.

Autor: sierż. sztab. Marta Błachowicz
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

  • Debata pod hasłem "Dopalacze kradną życie"
  • Debata pod hasłem "Dopalacze kradną życie"
  • Debata pod hasłem "Dopalacze kradną życie"
Powrót na górę strony