Wiadomości

Komendant nagrodził dzielnicowych za wzorową postawę

Data publikacji 17.12.2015

Radziejowscy policjanci, którzy podczas służby uratowali mężczyznę próbującego popełnić samobójstwo, zostali wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Komendant podziękował im za zaangażowanie w ratowaniu życia ludzkiego.

Na dziedzińcu radziejowskiej komendy odbyła się miła uroczystość. Komendant Wojewódzki  Policji w Bydgoszczy nadinsp. Krzysztof Zgłobicki podziękował st.asp. Grzegorzowi Kralskiemu oraz st.asp. Pawłowi Woźniakowi dzielnicowym Zespołu Dzielnicowych w Radziejowie, za uratowanie życia mężczyźnie podczas interwencji.

Przypomnijmy to zdarzenie: pod koniec listopada br. patrol dzielnicowych otrzymał zgłoszenie o awanturze. Na miejscu policjanci ustalili, że ojciec, który wszczął awanturę wyszedł z domu. Mundurowi zaczęli sprawdzać pomieszczenia znajdujące się na terenie posesji. W budynku gospodarczym zobaczyli wiszącego na linie mężczyznę. Dzielnicowi podnieśli desperata, a następnie odcięli pętle. Natychmiast przystąpili do reanimacji mężczyzny. Policjanci reanimowali mężczyznę do czasu przybycia ratowników medycznych. Uratowany 41-latek został przewieziony do szpitala.

Komendant Zgłobicki podziękował dzielnicowym za odwagę i zdecydowane działanie. Podkreślił  ich zaangażowanie w ratowaniu życia ludzkiego. Postawa jaką zaprezentowali policjanci jest godna naśladowania i w pozytywny sposób kreuje wizerunek Policji.

 

Autor: st. asp. Marcin Krasucki
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Podziękowania dla policjantów #1
  • Podziękowania dla policjantów #2
  • Podziękowania dla policjantów #3
  • Podziękowania dla policjantów #4
Powrót na górę strony