Wiadomości

Pijane opiekunki zgubiły 5-latka

Data publikacji 21.12.2015

Nakielscy policjanci szukali 5-letniego chłopca, który wyszedł na spacer i podczas tej przechadzki został „zgubiony” przez, jak się późnij okazało, pijaną babcię. Prócz policji, dziecka szukała również jego matka, podobnie jak babcia, kompletnie pijana. Na szczęście dziecko znalazło się całe i zdrowe.

O tym, że 5-letni chłopiec zaginął policję zaalarmowała jego matka w piątek (18.12.2015r.) przed godziną 17.00. 

Kobieta oświadczyła, że dziecko wyszło na spacer z babcią. Po jakimś czasie kobieta wróciła do domu kompletnie pijana i nie była w stanie powiedzieć, gdzie zostawiła wnuka. Niestety od zgłaszającej interwencję matki również czuć było alkohol. 

Kiedy policjanci sprawdzali miejsca, w których mógłby przebywać 5-latek, jego matka znalazła go u mieszkających nieopodal sąsiadów i przyprowadziła do domu, nie informując o tym fakcie policjantów. Długo nie trwało, jak funkcjonariusze ponownie pojawili się w mieszkaniu zgłaszającej, aby uzyskać zdjęcie chłopca, gdyż było ono im niezbędne do dalszych poszukiwań.

Wtedy 38-latka przyznała, że dziecko jest już w domu. Na szczęście chłopcu nic się nie stało. Nieodpowiedzialna matka została przewieziona do komendy i tam policjanci sprawdzili jej trzeźwość. Okazało się, że kobieta miała w organizmie 1,74 promila alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę przedstawicielce pomocy społecznej, natomiast mamę chłopca policjanci odwieźli do miejsca zamieszkania. 

O zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny, który podejmie dalsze decyzje w sprawie sprawowania opieki nad chłopcem. 

 

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony