Wiadomości

Brawa dla Jakuba!!!

Data publikacji 22.12.2015

9-latek z Torunia znalazł portfel z pieniędzmi i dokumentami. Nie zastanawiał się ani chwili co zrobić ze znaleziskiem. Dzięki jego uczciwości właściciel odzyskał kilkaset złotych. Wczoraj (21.12.2015r.) Komendant komisariatu na toruńskim Podgórzu wręczył chłopcu dyplom i pamiątkową maskotkę. Gratulując małemu bohaterowi nadkom. Jacek Wolfram podkreślał, że warto być uczciwym.

9-letni Jakub Szmurło – uczeń III klasy SP nr 17 w Toruniu, kilka tygodni temu brał udział w akcji sprzątania świata. Podczas zbierania śmieci w okolicach szkoły chłopiec znalazł portfel. W środku było kilkaset złotych oraz dokumenty właściciela. Jakub nie zastanawiał się długo co zrobić ze znaleziskiem. Od razu przekazał portfel swoim nauczycielom. Grono pedagogiczne skontaktowało się z policjantami, którzy dotarli do właściciela i zwrócili mu zgubę. 

Komendant Komisariatu na toruńskim Podgórzu – nadkom. Jacek Wolfram postanowił nagrodzić postawę małego bohatera. 

Wczoraj odwiedził szkołę, do której uczęszcza Jakub. W obecności nauczycieli i dyrekcji szkoły, przed całą klasą, komendant wręczył uczciwemu znalazcy dyplom i pamiątkową maskotkę. Gratulując małemu bohaterowi nadkom. Jacek Wolfram podkreślał, że warto być uczciwym. 
Wyróżniony 9-latek był niezwykle wzruszony i nieco zakłopotany, kiedy przyjmował gratulacje. Nie spodziewał się, że po tym, jak znalazł i zwrócił znaleziony portfel, zostanie nagrodzony w tak szczególny sposób. Gratulacje odebrała również obecna na spotkaniu mama Jakuba. 
Policjanci i grono pedagogiczne zgodnie pochwalili taką postawę, która wychowuje i kształci w duchu zrozumienia dla innych, odpowiedzialności, sprawiedliwości i uczciwości.

Brawo dla Jakuba!!!

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

  • Podzkiękowania
  • Podzkiękowania
  • Podzkiękowania
  • Podzkiękowania
  • Podzkiękowania
Powrót na górę strony