Wiadomości

Narkotyki i towar bez akcyzy zabezpieczone przez kryminalnych z Szubina

Data publikacji 23.12.2015

Ponad 77 g amfetaminy, alkohol, tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli szubińscy kryminalni w jednym z domów na terenie miasta. Właścicielami trefnego towaru okazali się ojciec i syn. W sprawie już zostały przedstawione zarzuty.

Kryminalni z komisariatu w Szubinie ustalili, że 28-letni mieszkaniec miasta, przechowuje w swoim miejscu zamieszkania sporą ilość amfetaminy, którą kilka dni wcześniej przywiózł do Szubina z Niemiec. Pracując nad tą sprawą mundurowi ustalili także, że zamieszkujący wspólnie z 28-latkiem ojciec, jest w posiadaniu alkoholu, tytoniu oraz papierosów, które nie posiadają polskich znaków akcyzy.

Aby zweryfikować posiadane informacje, wczoraj (23.12.1205r.) krótko przed godziną 09.00 szubińscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zapukali pod ustalony adres w Szubinie.

W trakcie przeszukania pomieszczeń, mundurowi znaleźli szczelnie zapakowaną w folię aluminiową oraz worek strunowy amfetaminę w ilości ponad 77g oraz wagę elektroniczną. Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili, że zabronione substancje zostały przywiezione do Szubina przez 28-latka trzy dni wcześniej z terenu Niemiec. 
Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty za przywóz do Polski środków odurzających, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Potwierdziły się także informacje policjantów na temat alkoholu i tytoniu bez akcyzy, których właścicielem miał być 53-letni ojciec podejrzanego. Mundurowi zabezpieczyli 16 worków tytoniu, około 300 paczek papierosów oraz 5 butelek alkoholu. Sprawa  posiadania wyrobów tytoniowych oraz alkoholu bez polskich znaków akcyzy zostanie przekazana do Urzędu Skarbowego, który rozstrzygnie jak ukarać 53-latka za spowodowanie około 5 tysięcy strat na szkodę Skarbu Państwa.

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • zatrzymane nielegalne rzeczy
  • zatrzymane nielegalne rzeczy
Powrót na górę strony