Wiadomości

Przewozili nielegalny towar

Data publikacji 24.12.2015

Lipnowscy kryminalni zabezpieczyli 4400 sztuk różnych marek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar policjanci znaleźli w dwóch samochodach, wyjeżdżających z ustronnego miejsca.

Lipnowscy kryminalni, realizując swoje wcześniejsze ustalenia, zatrzymali wczoraj (23.12.15r.) dwa, wyjeżdżające z leśnej drogi samochody. Za kierownicą skody siedział 54-latek, a volkswagena passata prowadziła 39-latka. W wyniku sprawdzenia pojazdów, w pierwszym z nich policjanci znaleźli 20, a w drugim 200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali przesłuchani i uprzedzeni o grożących im konsekwencjach z ustawy karno skarbowej. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa spowodowane obrotem tym towarem, to kwota ponad 5 tys. zł. Policjanci wyjaśniają, skąd osoby te miały zabezpieczone papierosy i czy zajmowały się ich sprzedażą.

Za posiadanie towaru bez polskich znaków skarbowych akcyzy, których ilość lub wartość wskazuje na przeznaczenie handlowe w zależności od kwoty niezapłaconego podatku akcyzowego, grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie.    
 

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • papierosy bez akcyzy
Powrót na górę strony