Wiadomości

Policjanci stanęli mu na drodze

Data publikacji 04.01.2016

Brzescy policjanci zatrzymali 22-latka, który usiłował dokonać kradzieży z włamaniem. Plan mężczyzny nie przyniósł powodzenia i zakończył się zatrzymaniem w areszcie.

W sobotę (02.01.2016r.) około północy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na teren pomieszczenia gospodarczego, w jednej z miejscowości gminy Brześć Kujawski, ktoś się włamał.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres i złapali „nieproszonego” gościa na  gorącym uczynku. 22-latek wychodząc z jednego z budynków, w którym znajdowały się różnego rodzaju elektronarzędzia oraz sprzęt motoryzacyjny, trafił prosto w ręce policjantów.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wskazało u 22-latka 2,6 promila alkoholu.  Mężczyzna trafił do aresztu.

Policjanci ustalili, że włamywacz przed wejściem na posesję, najpierw użył dzwonka przy bramie. Chciał w ten sposób zorientować się, czy ktoś jest w domu. Nie napotykając żadnej reakcji ze strony mieszkańców uznał, że ich nie ma i przystąpił do „działania”.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna  usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Może mu za to grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: Lidia Popielińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony