Wiadomości

Na wypad z czteromiesięcznym „wspólnikiem”?

Data publikacji 11.01.2016

Do 5 lat pozbawienia wolności grozić może 27-letniemu mężczyźnie, który dokonał kradzieży w jednym ze sklepów. Sprawca skradziony towar schował do torby przy wózku, w którym znajdował się jego czteromiesięczny syn.

Wczoraj (10.01) dyżurny włocławskich policjantów otrzymał informację od pracowników jednego ze sklepów ze sprzętem RTV i AGD, że zatrzymali oni mężczyznę, który dokonał kradzieży.
Kiedy mundurowi dotarli na miejsce okazało się, że pracownice sklepu zatrzymały mężczyznę, którego rozpoznały dzięki zapisowi monitoringu jako sprawcę kradzieży. 

Z ustaleń wynikało, że dzień wcześniej (9.01) mężczyzna wszedł do sklepu z czteromiesięcznym dzieckiem, które było w wózku. 27-latek zainteresował się kamerą, za którą jednak nie miał zamiaru zapłacić. Włożył kamerę do torby będącej na wyposażeniu dziecięcego wózka i nie płacąc za towar wyszedł ze sklepu. Personel sklepu zorientował się o kradzieży po obejrzeniu nagrania monitoringu. Natychmiast przekazał informację o sprawcy do innych punktów sprzedaży tej branży. 

Już następnego dnia pracownice sklepu rozpoznały mężczyznę, który przyszedł „w takim samym składzie” do marketu. O wszystkim powiadomiły policjantów, którzy zatrzymali27-latka. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, a dziecko pod opiekę rodziny.
27-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Grozić mu może za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony