Wiadomości

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 12.01.2016

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż nietrzeźwego 70-latka. Mieszkanka Golubia-Dobrzynia informowała policjantów o jego poczynaniach. Okazało się, że kierujący miał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Niebawem stanie przed sądem.

Do incydentu doszło w poniedziałek (11.01.2016r.) około godziny 15:00 na terenie Golubia-Dobrzynia. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od obywatelki, że widziała kierującego citroenem  który po wyjściu z auta zaczął się zataczać, a po chwili wyjął butelkę z wódką, którą szybko wypił. Kierowca po zrobieniu zakupów w sklepie, odjechał autem. Dyżurny przekazał tę informację wszystkim patrolom w mieście.
Po chwili zgłaszająca ponownie skontaktowała się z dyżurnym podając nową lokalizację i informację, że „właśnie znajduje się na ulicy Szkolnej, gdzie trzyma za rękę wymienionego kierującego citroenem, który na widok radiowozu chciał odjechać”.
Podejrzenia zgłaszającej potwierdziło, przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, które wykazało u 70-latka ponad 3 promile. Mieszkaniec Golubia-Dobrzynia stracił już prawo jazdy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu, zostaną mu przedstawione zarzuty. Niebawem nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.  


Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego! Reagujmy! Każde, nawet anonimowe zgłoszenie przekazane policjantom, przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców!


Szczególne wyrazy uznania, należą się odważnej mieszkance Golubia-Dobrzynia, która widząc niebezpieczną sytuację, natychmiast zareagowała!


 

Autor: mł. asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony