Wiadomości

Rozbójnik z 'workiem przestępstw"

Data publikacji 12.01.2016

Włocławscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało 22-latek odpowie jeszcze za wiele innych przestępstw. Mundurowi wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Dzisiaj (12.01.16) nad ranem do dyżurnego włocławskiej komendy dotarła informacja o włamaniu do jednego ze sklepów przy ul. Chocimskiej. Jak się okazało o zdarzeniu poinformował pracownik ochrony jednej z firm.  Z jego relacji wynikało, że po otrzymaniu sygnału o włamaniu pojechał on na miejsce, aby sprawdzić co się dzieje. Gdy wszedł do sklepu zastał w środku nieznanego mu mężczyznę, który nagle wyjął nóż i usiłował zadać nim cios. Wtedy doszło do szarpaniny, podczas której pracownik ochrony oddał strzał ostrzegawczy z broni służbowej. Spłoszony sprawca uciekł. Zaalarmowani o całym zdarzeniu mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. Tam ustalili wstępne okoliczności i uzyskali wiedzę co do rysopisu sprawcy. To pozwoliło im na błyskawiczne zatrzymanie podejrzewanego. Już po kilkunastu minutach policjanci zatrzymali go przy ul. Piekarskiej. Okazał się nim 22-latek, doskonale znany włocławskim mundurowym. Wcześniej młody mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa.
Policjanci ujawnili również nóż, którym posługiwał się sprawca. W trakcie kolejnych czynności z zatrzymanym mundurowi ustalili jeszcze inne przestępstwa, których dopuścił się 22-latek. Okazało się, że mężczyzna w ostatnich dniach włamywał się wielokrotnie m.in. do jednej z drogerii na os. Zazamcze, do dwóch sklepów z odzieżą używaną, do garażu, skąd skradł rower i tym rowerem zresztą pojechał na włamanie do jednego ze sklepów, a ponadto usiłował włamać się do apteki i skradł samochód.
22-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci będą wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • podejrzany o włamania
  • odzyskany rower
Powrót na górę strony