Wiadomości

Areszt dla podejrzanego o przestępstwo seksualne

Data publikacji 12.01.2016

Na dwa miesiące do aresztu trafił 52-latek zatrzymany przez policjantów z bydgoskich Wyżyn. Podejrzanemu przedstawiono zarzut innej czynności seksualnej, którego miał dokonać wobec 13-latki.

Do zdarzenia doszło w sobotę (09.01.16) w Bydgoszczy. Około 16:00 na jednym z przystanków przy ulicy Wojska Polskiego 13-latka została zaczepiona przez mężczyznę. W pewnym momencie obnażony sprawca złożył nastolatce seksualną propozycję. Przerażona dziewczynka wykorzystała moment i uciekła do tramwaju, który właśnie podjechał na przystanek.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policyjne patrole sprawdziły pobliskie ulice. Do sprawy włączyli się również kryminalni. Na podstawie dokonanych ustaleń policjanci zatrzymali podejrzewanego 52-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej poniżej lat 15.

Wczoraj (10.01.16) mężczyzna został doprowadzony do sądu, który przychylił się do wniosku prokuratora Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe. Decyzją sądu 52-latek został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Za to przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Maciej Daszkiewicz
Publikacja: nadkom. Maciej Daszkiewicz

Powrót na górę strony