Wiadomości

Skradli z ciężarówek 900 litrów paliwa, teraz za to odpowiedzą

Data publikacji 21.01.2016

Policjanci ze Strzelna i Mogilna wyjaśnili sprawę kradzieży 900 litrów paliwa i artykułów spożywczo–przemysłowych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 4 mężczyzn, którym za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

4 i 7 stycznia tego roku w gminie Strzelno, pow. mogileński, miały miejsca dwa włamania do ciężarówek. Sprawy łączył jeden szczegół. Celem złodziei było paliwo, które spuszczali z baków. W ten sposób skradli oni 900 litrów oleju napędowego. Śledczy podejrzewali, że złodzieje mogą przyjeżdżać na „gościnne występy” z sąsiednich powiatów. Ich przypuszczenia potwierdziły się kilka dni później, kiedy na drodze krajowej nr 15 w Wylatowie policjanci prewencji zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Pojazdem tym poruszało się 4 mieszkańców powiatu inowrocławskiego w wieku od 24 do 35 lat. Podczas legitymowania okazało się, że kierujący autem 24–latek nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo, posiadał on czynny zakaz prowadzenia pojazdów na wszystkie kategorie. Funkcjonariusze sprawdzili również szczegółowo wnętrze samochodu. Gdy otworzyli bagażnik znalexli tam sporą ilość słodyczy i środków czystości,  plastikową bańkę wypełnioną paliwem oraz 3 gumowe węże. Jak się później okazało, artykuły spożywczo–chemiczne o wartości blisko 600 złotych zostały tego dnia skradzione w jednym z mogileńskich marketów. Natomiast pozostałe akcesoria wzbudziły u funkcjonariuszy uzasadnione podejrzenie, że mężczyźni ci mogą być sprawcami wcześniejszych kradzieży oleju napędowego. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie każdemu z nich zarzutów m.in. kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: mł. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony