Wiadomości

Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 16 w Bydgoszczy

Data publikacji 21.01.2016

W ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 16 w Bydgoszczy, mieszczącym się na osiedlu Leśnym, odbyły się z tej okazji przedstawienia, które oczywiście przygotowały maluchy. Zarówno dla najmłodszych, jak i dla Seniorów Święto to jest wyjątkowe, dlatego w spotkanie włączyli się policjanci, by pokazać wszystkim jak ważna jest edukacja miedzypokoleniowa.

Podczas spotkania mł. asp. Szymon Porażyński z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy poprowadził zajęcia dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Dzieci zademonstrowały swoim bliskim, jak należy robić to prawidłowo, przypominając szczególnie o tym, że zawsze na początek należy pamiętać o rozejrzeniu się. Seniorzy oczywiście z uwagą słuchali swoich pociech. Dużo frajdy sprawiły wszystkim wspólne ćwiczenia w praktyce.

Drugim tematem jaki poruszył policjant to wyłudzenia "na wnuczka" i "na policjanta".  Funkcjonariusz zapytał dzieci, czy gdyby chciały od dziadków pieniążki to zadzwoniłyby, aby prosić o nie, czy przyszłyby po nie osobiście. Ku zdziwieniu Dziadków wszystkie maluchy krzyknęły i poinstruowały, że trzeba przyjść po pieniążki samemu. Wszyscy Seniorzy byli bardzo dumni ze swoich pociech. Odpowiedź dzieci była z pewnością przestrogą do zapamiętania. 

Policjant przytoczył przy okazji dane statystyczne jakie podała ostatnio Komenda Główna Policji. Niestety z przykrością należy stwierdzić, że są one zatrważające: tylko w 2015 r. doszło w całym kraju do 2682 wyłudzeń na kwotę ponad 32 milionów złotych.

Seniorzy, uczestniczący w spotkaniu, nie mogli uwierzyć w te liczby. Dziwili się, jak można przekazać aż tyle pieniędzy nieznajomym. Mamy zatem nadzieję, że zachowają czujność na przyszłośc i nie dadzą się oszukać. Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali ulotki informacyjne z dobrymi radami.

 

 

Autor: Opracowano na podstawie informacji Moniki Karskiej
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 16 w Bydgoszczy #1
  • Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 16 w Bydgoszczy #2
  • Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 16 w Bydgoszczy #3
  • Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 16 w Bydgoszczy #4
  • Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 16 w Bydgoszczy #5
  • Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 16 w Bydgoszczy #6
  • Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 16 w Bydgoszczy #7
  • Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 16 w Bydgoszczy #8
Powrót na górę strony