Wiadomości

Bezpieczne ferie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu

Data publikacji 22.01.2016

W zimowe ferie nie wszystkie dzieci mają okazję wyjechać poza miejsce zamieszkania. Wtedy ciekawą formą spędzania czasu wolnego są półkolonie. Golubsko-dobrzyńscy policjanci, od początku zimowego wypoczynku dzieci, też w nich uczestniczą i edukują młodych ludzi.

Dzisiaj (22.01.16) policjanci uczestniczyli w półkoloniach odbywających się na terenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu. Dzieci, które podczas ferii nigdzie nie wyjechały mogły spędzić czas pod opieką dorosłych i dobrze się bawić. Podczas półkolonii najmłodsi zdobywali nowe doświadczenia i rozwijali swoje hobby.

Policjantka, podczas spotkania, omówiła zasady bezpieczeństwa nad zamarzniętymi akwenami, podczas poruszania się po drogach oraz jazdy na sankach czy nartach. Ponadto, utrwalono, jakie służby należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy. Wszystkie informacje były kwestią uporządkowania posiadanych informacji, bowiem jak pokazali uczestnicy ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża. Zademonstrowana przez policjantkę prezentacja multimedialna pozwoliła na utrwalenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz zagrożeń jakie “czyhają” na dzieci podczas wypoczynku zimowego.

Autor: mł. asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci z dziećmi na półkoloniach
Powrót na górę strony