Wiadomości

Zarządzający nieruchomościami i policjanci razem na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców

Data publikacji 27.01.2016

Inowrocławscy policjanci spotkali się z zarządzającymi nieruchomościami. Dyskusja dotyczyła zagadnień związanych z bezpieczeństwem osób, dbałością o mienie oraz wykorzystywania dobrych praktyk, które budują przestrzeń wolną od zagrożeń.

Na wczorajsze (26.01.16) popołudniowe spotkanie, do inowrocławskiej komendy Komendant Powiatowy,mł. insp. Mirosław Elszkowski, zaprosił osoby, które zarządzają na terenie powiatu nieruchomościami. Z ramienia Policji oprócz Komendanta udział wziął m.in. Naczelnik Wydziału Prewencji, podinsp. Paweł Fajfer i Kierownik Rewiru Dzielnicowych, asp. szt. Jarosław Ziółkowski.

Komendant przekonywał, że wszyscy mamy wpływ na poziom poczucia bezpieczeństwa, omówił również rolę dzielnicowego. Przekaz miał na celu wywołanie dyskusji na temat zakresu współdziałania, przeciwdziałania zagrożeniom oraz reagowania na przypadki łamania prawa. Ważne było też to, aby administratorzy i zarządcy wymienili się dobrymi praktykami, poprawiającymi wizerunek osiedla lub danego terenu poprzez drobne zmiany w infrastrukturze, które mają wpływ na kształtowanie bezpiecznej przestrzeni. Przykładem tego może być oczyszczenie obszaru, przycinka krzewów czy inne działania, które sprawią, że dane miejsce stanie się bardziej bezpieczne.

Dyskusja dotyczyła m.in. funkcjonowania oraz roli domofonów, systemów monitoringu, zagospodarowania miejsc i czasu dzieciom oraz młodzieży, którzy spędzają czas wolny przed blokami, a także działań w ramach profilaktyki społecznej. Policjanci przygotowali dla uczestników pakiety informatorów dotyczących wizyt w mieszkaniach przedstawicieli instytucji, a także oszustw metodą „na wnuczka”. Zostaną one rozmieszczone w gablotach informacyjnych budynków. Dbałość, zarządzanie i administrowanie budynkami, czy całymi osiedlami nie jest sprawą prostą. Jednak właściwy przepływ informacji, docieranie do świadomości ludzi, szukanie rozwiązań i dialogu z ludźmi, może pomóc zaradzić wielu negatywnym sytuacjom. Dlatego trzeba współdziałać, by ludziom pomagać.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • zarządzający nieruchomościami na spotkaniu z inowrocławskimi policjantami #1
  • zarządzający nieruchomościami na spotkaniu z inowrocławskimi policjantami #2
  • zarządzający nieruchomościami na spotkaniu z inowrocławskimi policjantami #3
  • zarządzający nieruchomościami na spotkaniu z inowrocławskimi policjantami #4
Powrót na górę strony