Wiadomości

Wandale trafili za kraty

Data publikacji 27.01.2016

Do 5 lat więzienia grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy wczoraj zniszczyli wejścia do pięciu klatek schodowych bloków na Osiedlu Bolesława Chrobrego. Straty wyniosły kilka tysięcy złotych. Mundurowi z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali ich chwilę po zdarzeniu. Wandale jeszcze dziś usłyszą zarzuty za zniszczenie mienia. Grozi im do 5 lat więzienia.

Wczoraj (26.01.16) rano dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał zgłoszenie o wybiciu szyb w klatkach wejściowych bloków przy ul. Batorego i Sucharskiego. Anonimowy świadek przekazał policjantom rysopis wandali. Dyżurny natychmiast wysłał w ten rejon patrol mundurowych. Funkcjonariusze, nieopodal miejsca zdarzenia, zauważyli dwóch młodych mężczyzn, odpowiadających rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Wandale, na widok mundurowych, rzucili się do ucieczki, jednak już po chwili byli w rękach policjantów. 19 i 20-latek trafili prosto do policyjnej celi. Okazało się, że i tym razem intuicja nie zawiodła stróżów prawa. Policyjne dochodzenie wykazało, że to właśnie oni dopuścili się aktu wandalizmu i zniszczyli wejścia do pięciu klatek schodowych. Mężczyźni powybijali szyby w drzwiach i wiatach. Straty wyniosły kilka tysięcy złotych. Obaj byli pijani, każdy z nich miał po promilu alkoholu w organizmie.

Jako, że przestępstwo przez nich popełnione było w miejscu publicznym, bez powodu, a mężczyźni byli pijani i okazali przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego śledczy uznali, że był to występek o charakterze chuligańskim. Wandale jeszcze dzisiaj usłyszą zarzut zniszczenia mienia.
Za przestępstwo, jakiego się dopuścili, grozi im do 5 lat więzienia.

 


 

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • policjant konwojuje zatrzymanego wandala
  • policjant konwojuje zatrzymanego wandala

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7 MB)

Powrót na górę strony