Wiadomości

Koniec ferii, ale nie profilaktyki

Data publikacji 29.01.2016

Wprawdzie ferie zimowe się kończą, ale nie kończą spotkania policjantów z dziećmi. Funkcjonariuszom przede wszystki zależy na bezpieczeństwie najmłodszych, dlatego wykorzystują wszystkie okazje by o tym rozmawiać. Włocławscy policjanci spotali się w tym celu z dziećmi w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Włocławscy policjanci z ogniwa prewencji na wodach spotkali się z półkolonistami w hali OSiR. Dzieci uczestniczące w cyklu kolonii, upowszechniających sport miały okazję posłuchać, w jaki sposób być aktywnym fizycznie, zachowując przy tym podstawowe warunki bezpieczeństwa. Policyjni wodniacy uczulili małych słuchaczy na to, by, jeśli już korzystają z zamarzniętych zbiorników wodnych, odbywało się to w  obecności dorosłego opiekuna, by nie korzystały z zabaw w miejscach, które są nieznane, a  tym samym niosą za sobą ryzyko.
Policjanci, chcąc zaprezentować różnorodne zjawiska, które mogą nastąpić, skupili się także sposobach udzielenia pomocy, która jest konieczna w przypadku niezachowania odpowiedniej ostrożności. Wskazali, jak należy pomóc osobie tonącej, mając do dyspozycji różne przedmioty, bądź będąc zdanym tylko na własne możliwości.
Tradycyjnie, na tego typu spotkaniach, nie zabrakło ze strony dzieci zainteresowania specyfiką pracy mundurowych oraz wyposażenia ich służbowego "stroju". Uczestnicy półkolonii chcieli zakończyć policyjną wizytę sportowym akcentem, dlatego zaproponowali wspólną grę w piłkę. Funkcjonariusze, popierając postawę dzieci, a jednocześnie podkreślając istotę aktywności fizycznej, przychylnie odnieśli się do sportowego „wyzwania”.

Autor: Lidia Popielińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • włocławscy policjanci na spotkaniu z półkolonistami w hali OSiR #1
  • włocławscy policjanci na spotkaniu z półkolonistami w hali OSiR #2
  • włocławscy policjanci na spotkaniu z półkolonistami w hali OSiR #3
  • włocławscy policjanci na spotkaniu z półkolonistami w hali OSiR #4
  • włocławscy policjanci na spotkaniu z półkolonistami w hali OSiR #5
  • włocławscy policjanci na spotkaniu z półkolonistami w hali OSiR #6

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.48 MB)

Powrót na górę strony