Wiadomości

Popełnili przestępstwo, a teraz za to odpowiedzą

Data publikacji 01.02.2016

Golubsko-dobrzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali trzech mieszkańców miasta zamieszanych za kradzież z włamaniem i kradzież. Łupem sprawców padły elementy, które zdążyli sprzedać na złom. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem zgodnie z art. 279 § 1 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat, natomiast za kradzież do 5 lat.

W miniony piątek (29.01.16) policjanci z Golubia-Dobrzynia zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie miasta. Jak ustalili mundurowi, nieznany wówczas sprawca wszedł do środka, skąd skradł rurki miedziane i grzejniki.

Funkcjonariusze bardzo szybko wpadli na trop sprawców. Tego samego dnia zatrzymali na terenie miasta trzech mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo. Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33, 40 i 43-latkowi zarzutu kradzieży grzejników. Dodatkowo dwaj z nich (40 i 43l.) odpowiedzą za włamanie i kradzież rurek miedzianych. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które mieszkańcy miasta zdążyli sprzedać na złom.  
Za przestępstwo kradzieży z włamaniem zgodnie z art. 279 § 1 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat, natomiast za kradzież (art. 278  § 1 kk) do 5 lat.

Autor: mł. asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony