Wiadomości

Areszt dla wielokrotnego włamywacza

Data publikacji 01.02.2016

Decyzją sądu zatrzymany przez lipnowskich policjantów 28-layek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna jest podejrzany o co najmniej 6 kradzieży z włamaniem i posiadanie narkotyków. Wiele na to wskazuje, że ma on na swoim koncie jeszcze inne, podobne przestępstwa. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Przypomnijmy: połowie minionego tygodnia lipnowscy kryminalni przystąpili do realizacji ustaleń, nad którymi drobiazgowo pracowali w ostatnim czasie. Na tej podstawie, policjanci weszli na przeszukanie pod wytyczony adres w jednym z bloków na terenie miasta. W mieszkaniu, zajmowanym przez 28-latka, a także w piwnicy funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących z przestępstw oraz woreczek strunowy z amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Niemal w tym samym czasie, kolejną partię kradzionych rzeczy, kryminalni zidentyfikowali w jednym z lombardów. Jak ustalili, „fanty” te pochodziły od zatrzymanego mężczyzny, choć osobiście ich tam nie wstawił. W tym celu posłużył się innymi osobami.  

W sumie policjanci odzyskali i zabezpieczyli około 100 przedmiotów utraconych w wyniku przestępstwa. Są to różnego rodzaju elektronarzędzia, sprzęt wędkarski i ogrodniczy, urządzenia gospodarstwa domowego, urządzenia monitoringu wizyjnego, elementy silników elektrycznych, dwa rowery oraz m.in. zabawki, w tym kilkanaście modeli tzw. resoraków. Policjanci nadal ustalają dokładny związek zatrzymanego mężczyzny z zabezpieczonymi rzeczami oraz to, czy działał on sam, czy miał wspólników. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mu 6 zarzutów kradzieży z włamaniem do ogródków działkowych na terenie Kikoła oraz garażu i dwóch domów w miejscowości Okrąg. Mężczyzna odpowie także za posiadanie narkotyków.


Sąd Rejonowy w Lipnie przychylił się do wniosku policjantów, który poparł prokurator i w minioną sobotę (30.01.16) zastosował wobec podejrzanego 28-latka tymczasowy areszt na 3 miesięce. Sprawa ma charakter rozwojowy i wielowątkowy, a zajmujący się nią śledczy zapowiadają, że podobnych przestępstw na koncie mężczyzny może być o wiele więcej.

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • policjant prowadzi aresztowanego
Powrót na górę strony