Wiadomości

Policjanci instruowali pracowników Nadleśnictwa Cierpiszewo

Data publikacji 03.02.2016

Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Toruniu spotkali się z pracownikami Nadleśnictwa Cierpiszewo. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. o podstawowych technikach samoobrony oraz postępowaniu w czasie zarządzonej ewakuacji. Natomiast test z alkogoglami i narkogoglami uświadomił leśnikom, jak osoba będąca pod wpływem alkoholu czy środków odurzających postrzega rzeczywistość.

W poniedziałek (01.02.16) w Cierpicach policjanci z wydziału prewencji komendy miejskiej w Toruniu spotkali się z pracownikami Nadleśnictwa Cierpiszewo w Cierpicach. W pierwszej części spotkania policjanci pokazali leśnikom podstawowe techniki samoobrony oraz zasady taktycznego zachowania się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia atakiem napastnika. Dla uczestników niewątpliwie była to doskonała okazja do podniesienia swoich umiejętności pod bacznym okiem wyszkolonych stróżów prawa. Drugą część spotkania poświęcono odpowiedzialności karnej osób dorosłych m. in. za posiadanie, udzielanie czy nakłanianie do  narkotyków. Policjanci rozmawiali również o negatywnych skutkach fizycznych, psychicznych i społecznych związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych. Leśnicy, ku przestrodze, mogli spróbować swoich sił w alkogoglach i narkogoglach, które w przybliżeniu imitują widzenie po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

W dalszej części spotkania omówiono zasady postępowania w momentach zagrożenia terrorystycznego. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się, jak należy zachować się w przypadku zarządzonej ewakuacji, podczas jej trwania oraz w czasie działania służb ratowniczych. Funkcjonariusze wyjaśnili czym jest tłum, a także wymienili jego rodzaje i cechy. Poinstruowano, jak sobie radzić z presją tłumu.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, była to znakomita okazja do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności.

 

Autor: mł. asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • policjanci na spotkaniu z leśnikami #1
  • policjanci na spotkaniu z leśnikami #2
  • policjanci na spotkaniu z leśnikami #3
  • policjanci na spotkaniu z leśnikami #4
  • policjanci na spotkaniu z leśnikami #5
  • policjanci na spotkaniu z leśnikami #6
  • policjanci na spotkaniu z leśnikami #7
Powrót na górę strony