Wiadomości

Obiecywał prawo jazdy, powołując się na wpływy w WORD

Data publikacji 04.02.2016

Rypińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzut powoływania się na wpływy w instytucji państwowej. Obiecywał prawo jazdy za "drobną zapłatą". Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (03.02.16r) funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rypińskiej komendy zatrzymali 54–letniego mieszkańca Górzna, pow. brodnicki, za przyjęcie łapówki.

Do zdarzenia doszło w lutym ubiegłego roku. Mężczyzna, powołując się na znajomości w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego, obiecał załatwić zdanie egzaminu na prawo jazdy. W zamian za to otrzymał 1500 zł. Jak się później okazało, prawa jazdy nie załatwił.

O całej sprawie poinformował mężczyzna, który miał problemy ze zdaniem egzaminu i zdecydował się skorzystać z „okazji”. Wręczający nie poniesie konsekwencji swojego czynu.  Zgodnie z prawem (art. 230a § 3), ten kto udziela korzyści majątkowej, a powiadomi o tym organy ścigania pierwszy i ujawni wszystkie istotne okoliczności przestępstwa nie podlega karze.

W przeciwieństwie do 54-latka, który wziął łapówkę i nie zrealizował obietnicy. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 230 § kk. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka kara, bo do 8 lat pozbawienia wolności.   

Autor: mł. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony