Wiadomości

„Nie dopalaczom”- spotkanie w Paniewie

Data publikacji 05.02.2016

"Nie dopalaczom" pod takim hasłem odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej w Paniewie, pow. radziejowski. Uczestniczyli w nim: policjant radziejowskiej prewencji, dyrekcja, nauczyciele, przedstawicielki SANEPID-u i rodzice.

W czasie spotkania można było wysłuchać ekspertów opowiadających o używkach oraz konsekwencjach ich używania. Spotkanie z rodzicami rozpoczęła Dyrektor szkoły Pani Barbara Wieser. Prelegentami były Panie - Aneta Stefańska i Katarzyna Szymańska z Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Radziejowie oraz asp.szt. Wojciech Sobiecki z Wydziału Prewencji KPP Radziejów.


Przedstawicielki SANEPID-u, omówiły przyczyny i skutki zdrowotno-społeczne zażywania dopalaczy, które wbrew powszechnej opinii, nie stanowią łagodniejszej wersji narkotyków, lecz niejednokrotnie są bardziej niebezpieczne dla zdrowia i życia. Opowiedziały, jak wyglądają te używki i na co rodzice powinni zwracać uwagę, gdy mają podejrzenia, że ich dziecko może zażywać dopalacze.


W trakcie spotkania policjant mówił o obowiązujących przepisach karnych, związanych z narkotykami i dopalaczami. Przypomniał procedury postępowania w przypadku znalezienia takich środków na terenie szkoły, a także, gdy mamy do czynienia z uczniem będącym pod wpływem alkoholu lub zakazanych środków odurzających. Mundurowy wyjaśnił rodzicom, jak powinni zareagować w momencie ujawnienia takich substancji u swojego dziecka i gdzie powinni zgłosić się po pomoc.

To kolejne spotkanie, które ma pomóc w walce z tym niebezpiecznym problemem jaki są dopalacze, szczególnie wśród młodzieży. Kolejne wizyty w szkołach powiatu już wkrótce.

 

Autor: st. asp. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony