Wiadomości

Zatrzymani krótko po brutalnym napadzie

Data publikacji 10.02.2016

Wąbrzescy policjanci w niespełna dwie godziny po rozboju zatrzymali dwóch podejrzewanych o brutalny napad mężczyzn. Sprawcy zaatakowali pracownicę jednego z lokali z grami zręcznościowymi i ukradli z maszyn pieniądze. Teraz nie unikną kary. Jeden z nich już został tymczasowo aresztowany.

Do brutalnego napadu doszło w niedzielny wieczór (7.02.16) w Wąbrzeźnie. Około 22:40 do jednego z lokali z grami zręcznościowymi w centrum miasta weszli dwaj zamaskowani mężczyźni. Skrępowali i pobili pracującą tam kobietę, po czym ukradli z maszyn pieniądze.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci bardzo szybko wpadli na ich trop. W niespełna dwie godziny później dwaj podejrzewani o rozbój mężczyźni (20 i 21l.) zostali zatrzymani w miejscach ich zamieszkania. Obaj byli zaskoczeni wizytą mundurowych. Napastnicy trafili do policyjnego aresztu. W mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli blisko 2,5 tys. zł i kominiarkę.

Wczoraj (9.02.16) policjanci doprowadzili ich do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Jeszcze tego samego dnia zapadła w sądzie decyzja, że starszy z nich najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami, drugi został objęty policyjnym dozorem. 

Podejrzanym za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

 

 

Autor: st. sierż. Michał Głębocki
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • policjanci konwojuje zatrzymanych rozbójników #1
  • policjanci konwojuje zatrzymanych rozbójników #2
  • policjanci konwojuje zatrzymanych rozbójników #3
  • policjanci konwojuje zatrzymanych rozbójników #4
  • policjanci konwojują zatrzymanych rozbójników #5

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.89 MB)

Powrót na górę strony