Wiadomości

O mapach zagrożeń bezpieczeństwa w Pakości i Janikowie

Data publikacji 10.02.2016

W ramach konsultacji społecznych policjanci spotkali się z mieszkańcami Janikowa i Pakości. Zebrane informacje posłużą do stworzenia map zagrożeń bezpieczeństwa.

Wczoraj (09.02.16) w Urzędzie Gminy w Janikowie, a także Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości, w powiecie inowrocławskim, odbyły się spotkania z udziałem między innymi: przedstawicieli lokalnych władz i samorządów, przedstawicieli instytucji oraz policjantów z inowrocławskiej komendy.  
Komendanci poszczególnych komisariatów nadkom. Przemysław Tulibacki i asp. szt. Karol Sparniuk podkreślili, jak ważny jest głos mieszkańców jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Policjanci podczas spotkań przedstawili zebranym założenia tworzenia map zagrożeń. Wspólne konsultacje miały na celu zebranie informacji o realnych zagrożeniach, które mają posłużyć do stworzenia tego typu map. Celem konsultacji jest wypracowanie takich rozwiązań, które będą uwzględniały potrzeby mieszkańców. Uczestnikom zaprezentowano dane dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie poszczególnych gmin i powiatu inowrocławskiego za 2015 rok. Zawierały one m.in. analizę przestępstw i zdarzeń drogowych. 

Autor: mł. asp. Izabela Lewicka-Woszczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • konsultacje społeczne w Janikowie
  • konsultacje społeczne w Pakości
Powrót na górę strony