Wiadomości

Wpadł sprawca kradzieży spawarek

Data publikacji 12.02.2016

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi podejrzanemu o kradzież dwóch spawarek z warsztatu samochodowego. Sprawca usłyszał już zarzut zaboru mienia w celu przywłaszczenia oraz posiadania narkotyków, bo podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli zakazane środki. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło na przełomie grudnia i stycznia na terenie powiatu świeckiego. Nieznany sprawca wszedł na teren warsztatu samochodowego, skąd zabrał między innymi dwie spawarki oraz kabel spawalniczy z zegarem. Pokrzywdzony swoje straty wycenił na kwotę ok. 2 400 zł.  

Podjęte działania i ustalenia świeckich kryminalnych doprowadziły wczoraj (11.02.16) do zatrzymania podejrzanego o kradzież 30-letniego mieszkańca powiatu. Ponadto, podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez zatrzymanego policjanci zabezpieczyli woreczek z suszem o wadze około 5,4 g oraz woreczek z białą substancją o wadze około 1,7 g. Wstępne badania wykazały, że to marihuana oraz amfetamina. 

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut zaboru mienia w celu przywłaszczenia oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za przestępstwa te grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Maciej Rakowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony