Wiadomości

Nastoletni włamywacz wpadł kilka godzin po przestępstwie

Data publikacji 16.02.2016

Do sądu rodzinnego trafi sprawa 16-latka, który włamał się do jednego z domów w gminie Kcynia i wyniósł z niego różne przedmioty. Policjanci zatrzymali nieletniego włamywacza w kilka godzin po przestępstwie i odzyskali skradzione mienie. Nastolatkowi grożą teraz konsekwencje prawne określone w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Zgłoszenie o tym, że ktoś włamał się do jednego z domów w okolicy Kcyni wpłynęło do dyżurnego szubińskiej policji wczoraj (15.02.16r.) przed 19.00. Na miejsce skierowani zostali kryminalni z szubińskiego komisariatu i patrol z Kcyni. Policjanci ustalili, że sprawca dostał się do domu przez okno i po splądrowaniu pomieszczeń ukradł różne przedmioty warte prawie 600 złotych.

Kryminalni przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny. Pokrzywdzony podejrzewał, kto mógł go okraść, o czym poinformował policjantów. Ci szybko ustalili, gdzie może przebywać podejrzany. 16-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego nie krył zdziwienia, kiedy po niespełna kilku godzinach od włamania zobaczył policjantów. Nieletni został zatrzymany w mieszkaniu swojego znajomego, na terenie gminy Kcynia.

Młodociany włamywacz spędził noc w policyjnej izbie dziecka. Dzisiaj (16.02.16r.) tłumaczył się z popełnionego przez siebie czynu karalnego. Sprawę będzie rozpatrywał sędzia rodzinny, do którego niebawem trafią materiały zgromadzone przez policjantów. 16-latkowi grożą kary określone w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Funkcjonariusze odzyskali całe skradzione mienie.

 

Autor: sierż. szt. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony