Wiadomości

Nie wierz w darmową wróżbę!

Data publikacji 17.02.2016

Pod pretekstem darmowej wróżby i możliwości pomnożenia pieniędzy złodzieje zabrali 1000 euro. Policjanci apelują do wszystkich o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami.

Wczoraj (16.02.2016) przed godziną 15:00, do siedziby jednej z mogileńskich firm zawitały dwie kobiety obcej narodowości. Osoby po wejściu do biura zaproponowały 41 – letniemu właścicielowi 

i jego żonie darmową wróżbę oraz możliwość pomnożenia pieniędzy. Mężczyzna nie czując podstępu przekazał obcym gościom 1000 euro. Po dokonaniu „tajemnego rytuału” kobiety szybko wyszły z firmy. Po pieniądzach i tajemniczych gościach nie było już śladu. Teraz mogileńscy policjanci pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców. 

Coraz częściej zdarza się, że do drzwi pukają oszuści i złodzieje. Podszywają się pod kogoś, wzbudzają zaufanie, potem wykorzystując zaskoczenie, bądź jakikolwiek inny powód wchodzą do mieszkania i zabierają pieniądze, dokumenty, rzeczy wartościowe. Pod pretekstem wróżb, tajemnych rytuałów, sprzedaży lub kupna rzeczy czy napicia się wody wpuszczamy osoby, które mogą wyjść z oszczędnościami naszego życia. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. 

 

Autor: mł. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony